Кажуть, українець співає цілий рік і цілий вік.

  Справді, якщо уявити все багатство українського фольклору, то стає зрозуміло: пісня – це душа нашого народу. У скарбниці народної творчості є найрізноманітніші пісні, а саме: веснянки, колискові, чумацькі, рекрутські, стрілецькі, весільні тощо. Українська пісня – це хвала природі, і рідній землі, і життю.

  З давніх-давен чарівні мелодії супроводжували різні обряди. Особливо яскравими серед обрядових пісень є колядки та щедрівки. Крім релігійної тематики, ці пісні возвеличують сили природи: сонце, місяць, дощ, вітер. Але найяскравіше в зимових піснях – це опис господаря, його родини та якнайщиріші побажання на наступний рік. «На щастя, на здоров’я, на новий рік, щоб вам родило ліпше, як торік!» – радісно вигукують колядники. І ми щиро віримо: так обов’язково буде!

  Неймовірним є також той факт, що ці пісні ніколи не старіють, вони зажди актуальні, бо миттєво вбирають у себе сучасні події. А мелодія нашого «Щедрика», оформлена Миколою Леонтовичем та перекладена англійською мовою, стала всесвітньо відомим символом Різдва і звучить на всіх континентах.
«Щедрик, щедрик, щедрівочка,
Прилетіла ластівочка»…
#українапонадусе
#дітинашемайбутнє

Copyright © 2025 - Комунальний заклад "Вінницький ліцей №32"