СІМЕЙНІ ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ

1. Придумайте разом з дітьми сімейний пароль, який кожен зможе використовувати в якості сигналу у випадку небезпечної ситуації.

2. Якщо ваша дитина добирається до будинку без супроводу дорослих, придумайте разом з нею постійний і найбільш безпечний маршрут. Домовтеся з дитиною про те, що вона постійно буде ходити саме цією дорогою.

3. Навчіть дитину берегти ключі і розкажіть їй, що робити, якщо вона їх втратить. Виходячи з дому, дитина повинна перевіряти, чи взяла вона  ключ з собою.

4. Обговоріть межі околиць, в яких дитина може гуляти.

5. Сформуйте у дитини звичку розповідати про те, як вона  проводить  час, коли залишається без вашого нагляду.

6. Дитина обов'язково повинна знати своє ім'я, імена батьків, домашню адресу і телефон.

7. Діти повинні знати, як і в яких випадках можна подзвонити в поліцію, протипожежну службу та швидку допомогу.

Правила для батьків

1. Поважайте дітей, не робіть самі і не дозволяйте іншим примушувати дитину робити щось проти її волі.

2. Якщо ваша дитина говорить про нездоровий  інтерес  до неї вашого чоловіка, співмешканця, брата, дядька, прислухайтеся до її  слів. Не залишайте дитину  наодинці з цією людиною. Зверніться за допомо-гою до дитячого психолога, зателефонуйте в службу довіри або поліцію.

3. Обговорюйте з дитиною особливості статевого розвитку, відповідайте на його питання про сексуальні стосунки.

Батьки, пам'ятайте, що головним для дитини є ваша любов і  увага!

Якщо ви вважаєте, що дитині загрожує небезпека, не залишайтеся байдужими! Якщо ви думаєте, що дитина ваших знайомих або сусідів піддається насильству, негайно зверніться до міліції за телефоном 102 або територіальний відділ внутрішніх справ міста.