ВПЛИВ СОЦІАЛЬНИХ  МЕРЕЖ НА  ДИТИНУ

   Соціальні мережі, ніби-то такі нешкідливі на перший погляд, несуть у собі серйозну загрозу.

   Дитина, перебуваючи в соцмережах, настільки звикає до того, що його постійно оцінюють і зауважують, що в реальному середовищі йому важко. І або у нього настає депресія, або він цілком занурюється в мережу, відгороджуючись від світу. Дитина, вихована в соцмережах, не вміє розбиратися в людях, не здатна грамотно розмовляти і будувати діалог, не обтяжує себе такими почуттями, як співчуття.

 

НІЧОГО НЕ БУДЕ

   У дітей стираються набагато більш важливі границі. Вони не відчувають відповідальності. Дитина може уявити себе в Мережі ким завгодно, показати тільки свої вигідні риси. Вона сама  вибирає, з ким дружити, а з ким ні. І якщо щось одне не влаштувало , легко можна поставити в ігнор. І не треба нічого пояснювати.

   Так само легко можна образити людину, принизити і розтоптати. І все це зійде з рук, та і сліз і переживань свого ворога дитина не побачить, їй  не стане соромно.

   Підростаюче покоління має занадто підвищений інтерес до соцмереж, але рідко уявляє собі наслідки надмірної відкритості та гіперкоммунікативности. Гонка за кількістю друзів, нерозбірливість в контактах, безвідповідальність і сумнівна обізнаність про privacy-налаштування профілів, як і благі наміри ведуть прямо в пекло, - упевнений засновник компанії «Лабораторія Касперського» Євген Касперський.

   Схема далі починає розкручуватися самостійно. Залишимо за дужками, що сидять в соцмережах педофіли, маніяки, злодії. Про це написані трактати. Є загрози і страшніше. Нібито друзі кидають страшне і жорстоке відео. І всі дивляться. Потім з радістю коментують це.

   Особливо сильно змінюється поведінка людини під впливом групи. Спрацьовує закон натовпу. Відбувається «отупіння» маси, зниження загального рівня інтелекту. Кожен окремо так би не вчинив, а в натовпі  знімається особиста відповідальність за скоєне. А в підлітковому віці бажання бути прийнятим в групу однолітків сильніше будь-якої іншої потреби. Підліток автоматично відповідає своєму другові, а потім його підтримують ще 10 - 20 - 100, а іноді і тисячі йому подібних!

МАСШТАБИ КАТАСТРОФИ

   Не знають, з ким «дружать»

   Більше чверті дітей проводять в Мережі від 7 до 14 годин в тиждень - тобто близько одного-двох годин в день, кожна шоста дитина - від 14 до 21 години, кожен п'ятий - більше 21 години на тиждень. Частина цих дітей в прямому сенсі живуть в Мережі, проводячи онлайн по двоє або троє діб на тиждень. Більше 80% підлітків мають профіль у соціальній мережі, у кожного шостого з них - більше 100 друзів, 4% дітей мають понад 300 друзів у соціальній мережі.

   Цікаві факти: 22% користувачів соцмереж від 16 до 24 років узагалі не знають людей, з якими вони «дружать». Немає ніякої гарантії, що приватна інформація з профілів і «стін» не потрапить в «неправильні» руки.

   Фахівці вважають, що соціальні мережі повинні контролювати все, що розміщують користувачі, особливу увагу приділяти дітям. Але поки ні в кого немає ніякої відповідальності.

    Поради батькам. Як захистити дитину від жорстокості в Інтернеті?

   - З самого дитинства треба привчати до самостійності і відповідальності за свої вчинки, а головне - формувати здатність до співчуття і співпереживання.

   - Прищеплюйте дитині моральні цінності тільки особистим прикладом, який навчить його бачити в кожній людині доброту.

   - Обережно і коректно контролюйте, з ким дитина дружить, чим займається, що дивиться і читає. Обмежуйте час перегляду телевізора і комп'ютерних ігор. Але не прямим наказом чи забороною, а пропозицією інших цікавих занять, бажано активних і на свіжому повітрі. Нехай він рухається і відчуває радість від цього. Адже коли дитина сидить за комп'ютером, всі його фізичні навантаження полягають лише в русі мишкою по столу.

   - Необхідно стежити, щоб гра на комп'ютері не підміняла реальне спілкування з однолітками та друзями.

   - Категорично забороняється грати в комп'ютерні ігри перед сном.

   - Потрібно контролювати зміст ігор: виключати сюжети з насильством, жорстокістю, нездоровим азартом, окультно-сатанинської тематикою та іншими морально негативними темами

   - Знайдіть для дитини заняття по душі, де він зможе дати вихід накопиченої енергії і отримає можливість самоствердитися і чогось досягти.

   - Частіше розмовляйте з дитиною про його ставлення до різних соціальних явищ, інших людей, обговорюйте фільми і книги. Це заповнить культурний вакуум.

   - Навчіть правильно реагувати на агресорів (не звертати уваги або перетворити відбувається в жарт і ін).

   - Будь-якому підлітку потрібна ваша переконаність: «Ти - сильний!» Впевнена в собі людина не стане доводити свою значущість жорстокістю.

Copyright © 2024 - Комунальний заклад "Вінницький ліцей №32"