ПРАВИЛА, ЩО ДОЗВОЛЯЮТРЬ ЗАПОБІГТИ ВЖИВАННЮ ПСИХОТРОПНИХ РЕЧОВИН ВАШОЮ ДИТИНОЮ

   Як при будь-якій хворобі, при дотриманні певних профілактичних заходів   можна вберегти дитину від споживання тютюну, алкоголю та наркотиків.    Звичайно, не всі представлені нижче способи легко втілюються, але в сукупності вони дають реальний позитивний результат.

1. Спілкуйтеся один з одним

   Спілкування — основна людська потреба, особливо для батьків і дітей. Відсутність спілкування з вами змушує її звертатися до інших людей, що могли б з нею  поговорити. Але хто вони і що порадять Вашій дитині?

   Пам'ятайте про це, намагайтеся бути ініціатором відвертого, відкритого спілкування зі своєю дитиною.

2. Вислуховуйте один одного

   Уміння слухати — основа ефективного спілкування, але робити це не так легко, як може здатися з боку.

   Вміння слухати означає:

        • бути уважним до дитини;

        • вислуховувати його точку зору;

        • приділяти увагу поглядам і почуттям дитини, не сперечаючись з нею;

   Не треба наполягати, щоб дитина вислуховувала і брала ваші уявлення про що-небудь. Важливо знати, чим саме займається ваш дитина. Іноді зовнішня відсутність будь-яких небажаних дій приховує за собою шкідливе заняття.

   Наприклад, підліток поводиться тихо, не грубіянить, не пропускає уроків. Ну, а чим він займається? Адже вживання наркотичних  речовин  і є "тихим" на відміну від тих, хто вживає алкоголь. Слідкуйте за тим, яким тоном ви відповідаєте на питання дитини. Ваш тон "говорить" не менш ясно, ніж ваші слова. Він не повинен бути глузливим або поблажливим.

   Заохочуючи дитину, підтримуйте розмову, демонструйте вашу зацікавленість у тому, що вона  вам розповідає. Наприклад, запитайте: "А що було далі?" або "Розкажи мені про це..." або «Що ти про це думаєш?»

3. Ставте себе на її місце

   Підлітку часто здається, що його проблеми ніхто й ніколи не переживав. Було б непогано показати, що ви розумієте, наскільки їй складно. Домовтеся, що вона може звернутися до вас у будь-який момент, коли це дійсно необхідно. Головне, щоб дитина відчувала, що вам завжди цікаво, що з нею  відбувається. Якщо Ви зумієте  стати своїй дитині другом, ви будете  найщасливішими  батьками!

4. Проводьте час разом

   Дуже важливо, коли батьки вміють разом займатися спортом, музикою, малюванням або іншим способом влаштовувати з дитиною спільне  дозвілля або спільну діяльність. Це не обов'язково має бути щось особливе. Нехай це буде похід в кіно, на стадіон, на риболовлю, по гриби або просто спільний перегляд телевізійних передач. Для дитини важливо мати інтереси, які будуть найбільш дієвим засобом захисту від тютюну, алкоголю і наркотиків. Підтримуючи її  захоплення, ви робите дуже важливий крок у попередженні від їх вживання.

5. Дружіть  з його друзями

   Дуже часто дитина вперше пробує психотропні речовини  у колі друзів. Часом друзі мають величезний вплив на вчинки вашої дитини. Вона може відчувати дуже сильний тиск з боку друзів і піддаватися почуттю єднання з натовпом. Саме від оточення багато в чому залежить поведінка дітей, їх ставлення до старших, до своїх обов'язків, до школи і так далі. Крім того: в цьому віці дуже велика тяга до різного роду експериментів. Діти пробують палити, пити. У багатьох у майбутньому це може стати звичкою.

   Тому важливо в цей період — постаратися взяти участь в організації дозвілля друзів своєї дитини, тобто їх теж залучити до занять спортом або творчістю, навіть шляхом внесення грошової плати за таких хлопців, якщо вони з неблагополучних сімей. Таким чином, ви надасте допомогу не тільки іншим дітям, але в першу чергу — своїй дитині.

6. Пам'ятайте, що ваша дитина унікальна

   Будь-яка дитина хоче відчувати себе значущою, особливою і потрібною. Ви можете допомогти своїй дитині розвинути позитивні якості і в подальшому опира-тися на них. Коли дитина відчуває, що досягла чогось, і ви радієте її досягненням, підвищується рівень її самооцінки. А це, в свою чергу, змушує дитину займатися більш корисними і важливими справами, ніж вживання наркотиків. Уявіть, що буде з вами, якщо 37 разів на добу до вас будуть звертатися в наказовому тоні, 42 рази — в розпорядницькому, 50 — в обвинувачуваному?...

   Цифри не перебільшені: такі вони в середньому у батьків, діти яких мають найбільші шанси стати невротиками і психопатами. Дитині необхідний відпочинок від наказів, розпоряджень, угод, , осуджень. Потрібен відпочинок і від яких би то не було дій  і звернень!

7. Подавайте  приклад

   Алкоголь, тютюн і медичні препарати використовуються багатьма людьми. Звичайно, вживання будь-якого з вищевказаних речовин  є законним, але тут дуже важливий батьківський приклад. Батьківську пристрасть до алкоголю і декларо-вану заборону на нього для дітей дає привід звинуватити вас у нещирості, в "подвійності моралі". Пам'ятайте, що ваше вживання, так званих, "дозволених" психоактивних речовин відкриває двері дітям і для "заборонених". Недосконалі, ми не можемо виростити зразкових  дітей. Ну не можемо, не буває цього — і з вами не буде, якщо ви прагнете до ідеалу в дитині, а не в собі!

Copyright © 2024 - Комунальний заклад "Вінницький ліцей №32"