Працівник служби:

Махлярчук Юліана Сергіївна

Навіщо дітям потрібні шкільні психологи?

Майже у кожній школі є психолог. Але деякі учні про це навіть і не знають. А більшість тих, хто знають, все одно до них не ходять, навіть якщо і мають певні проблеми. То навіщо ж тоді все-таки потрібні шкільні психологи?

В деяких школах ставлення дітей до психологів дуже дивне. Особливо це стосується молодших класів. Так, якщо однокласник відвідує психолога, то його починають вважати ненормальним, божевільним, дражнити психом. Це тому, що діти мало обізнані у тому, чим займаються психологи, тому і видумують різноманітні міфи.

В чому полягає робота шкільного психолога та які її особливості?

Шкільні психологи відносяться до групи психологів-педіатрів. Але, на відміну від самих педіатрів, вони не займаються лікуванням дітей. Вони існують в основному для того, щоб вислухати проблему, дати пораду. Чи помічали ви, що коли комусь викажеш свої тривоги, то одразу й легше стає на душі. Для деяких роль “жилетки”, у яку можна виплакатись, виконують друзі чи батьки. Але ж бувають такі ситуації, що соромно або незручно розповісти мамі, а подруга потрібної поради не дасть, адже сама не має життєвого досвіду. В таких випадках допомагає психолог. Він у жодному разі не має права розголошувати інформацію, яку розповів учень. Лише у крайньому випадку може поговорити з батьками.

Також шкільні психологи багато проводять різних досліджень. Крім цього, в деяких школах вони ведуть факультативи з психології та виступають кураторами курсових робіт. Досить багато дітей цікавить дослідження тем з психології, адже вони пишуть у своїх роботах саме про ті проблеми, які цікавлять власне їх самих. Це дозволяє їм краще розібратися у своїх проблемах та знайти шляхи їх вирішення.

Інформаційні матеріали для батьків

Золоті правила виховання

Коли ваша дитина перебуває у стані відчаю

Поради батькам дітей з особливими потребами

Поради  батькам першокласника

Поради батькам п'ятикласників

Про батьківський авторитет

Умови успішного виховання дітей у родині

Як підтримати свою дитину під час зовнішнього незалежного оцінювання?

Поради батькам, які прагнуть розвивати здібності своїх дітей

Інформаційні матеріали для педагогів

Найефективніші способи досягнення душевної гармонії і рівноваги

Поради вчителю для покращення психологічного клімату в класі

Психологічні поради педагогу щодо збереження психологічного здоров’я

Психологічні умови створення ситуації успіху на уроці

Рекомендації психолога вчителям по взаємодії з тривожними дітьми

Рекомендації класному керівникущодо роботи з учнями 5-х класів

Рекомендації учителю в роботі з дітьми різних типів темпераментів

Інформаційні матеріали для учнів

Психологічні аспекти інтернет-залежності у підлітків

Поради щодо подолання стресу

Що таке конфлікт і як з нього вийти

Як готувати домашні завдання

Як не помилитися у виборі професії?

Як розвинути пам’ять?

Якщо тебе ображають в школі!